Parametre cvičenia:
Počet osôb:
4+
Čas v minútach:
Neobmedzený
Typ cvičenia:
Rozcvička
<-
Späť

Heja hají

Popis:
Pri rozcvičke Heja hají stoja v kruhu. Prvý pošle impulz poloblukom ruky pred telom v ľubovoľnom smere zároveň s pokrikom „Heja!“. Hráč stojaci v smere tohto pohybu preberá pohyb aj zvuk a celý impulz sa prenáša po kruhu v smere danom na začiatku prvým hráčom. Ak chce niekto zmeniť smer pohybu impulzu v okamihu, keď naň príde rad, urobí miesto plynulého pohybu s hláškou „Heja!“ odlišný, výrazný pohyb a výkrik: Zdvihne jedno koleno a oboma rukami pokrčenými v lakťoch s rukami zatnutými v päsť. Tento pohyb sprevádza výkrik „Hot down!“. Tým obráti smer pohybu impulzu po kruhu, takže hráč na druhej strane pokračuje pohybom a zvukom „Heja!“.

Zameranie:
Cvičenie je zamerané na pozornosť, rýchlu reakciu a rytmus. Cieľom je rozhýbať účastníkov a zbystriť pozornosť a pohotovosť. Okrem pohybu a zvuku preberajú hráči aj emócie, s akou sa k nim impulz dostane. S tým je možné ďalej experimentovať.

Varianty:
Možné signály známe medzi improvizátormi:
Heja - pokračuje v smere
Hold down - obracia smer
Hají - jedného preskočí
Hold hajú - otočí a preskočí
Beng - na kohokoľvek v kruhu
Pinguin party - hráči si vymieňajú miesta
Klarinet - prepína len na gestá, bez zvukov
Gitara - prepína späť

impro svet logo
Je vstupnou bránou ku Kanadskému štýlu improvizácie. Nájdeš tu články, cvičenia a e-knihy, ktorými pomáham rozvíjať prirodzené sebavedomie, kreativitu, pohotovosť a spoluprácu pre všetkých záujemcov o improvizáciu.
Sleduj nás na sociálnych sieťach:
Odoberaj novinky cez email:

    Súhlasím s použitím osobných údajov.

    Vytvorené s 
    od
    tomweb
    crossmenu