Parametre cvičenia:
Počet osôb:
9+
Čas v minútach:
5
Typ cvičenia:
Rozcvička
<-
Späť

Hlavy hore, hlavy dole


Popis:
Študenti vytvoria kruh. Keď lektor povie „Hlavy dole“, každý sklopí hlavu. Keď povie: „Hlavy hore“, zdvihnú hlavy a pozrú sa priamo na ďalšiu osobu v kruhu. Ak sa dvaja ľudia náhodne rozhodnú pozrieť sa na seba, potom obaja vypadávajú z hry. Ak jeden študent pozerá na niekoho a on sa pozerá na niekoho iného, zostanú v hre. Keď lektor povie „Hlavy dole“ a študenti, ktorí sú stále v hre, dajú hlavy dole; študenti mimo hry, vykročia z kruhu a sledujú hru. Keď sa hra zmenší, študenti budú musieť pristúpiť bližšie, aby vytvorili menší kruh. Lektor pokračuje v hovorení „Hlavy dole, Hlavy hore“, kým nezostane jeden alebo dvaja hráči. Keď sa to stane, ostatní sa znova pridajú do kruhu a hra sa znova spustí s každým hráčom na ďalšie kolo.

Zameranie:
Táto rozcvička je zameraná na budovanie súhry prostredníctvom očného kontaktu a neverbálneho, osobného spojenia. Slúži ako efektívny spôsob na budovanie sústredenia skupiny na začiatku alebo konci hodiny.

Reflekcia:
Čo ste si na sebe všimli, keď ste sa zapojili do aktivity? Čo sme v rámci tejto aktivity robili? Aké zručnosti si táto hra vyžaduje? Prečo tam bol smiech? (Často dochádza k smiechu, keď hráči nadviažu očný kontakt.) Prečo je očný kontakt dôležitý pri práci, ktorú budeme robiť spolu?

Varianty:
Keď dvaja študenti nadviažu očný kontakt, namiesto toho, aby ste ustúpili, nechajte ich, aby si vymenili miesta a zostali v kruhu. V tejto verzii neexistuje spôsob, ako byť „mimo hry“.

Zdroj
https://www.youtube.com/watch?v=pGE2PZPqkyU&ab_channel=DramaMenu

impro svet logo
Je vstupnou bránou ku Kanadskému štýlu improvizácie. Nájdeš tu články, cvičenia a e-knihy, ktorými pomáham rozvíjať prirodzené sebavedomie, kreativitu, pohotovosť a spoluprácu pre všetkých záujemcov o improvizáciu.
Sleduj nás na sociálnych sieťach:
Odoberaj novinky cez email:

    Súhlasím s použitím osobných údajov.

    Vytvorené s 
    od
    tomweb
    crossmenu