Parametre cvičenia:
Počet osôb:
4+
Čas v minútach:
5-15
Typ cvičenia:
Kategória
<-
Späť

Hra o prežitie


Popis:
Hra o prežitie je eliminačná improvizačná hra. Štyria alebo piati hráči improvizujú scénu s časovým limitom (1, 2 alebo 3 minúty). Po scéne publikum tlieska každému hráčovi... hráč s najmenším potleskom je vylúčený. Scéna sa zopakuje, pričom príspevok vyradených hráčov zahrajú zvyšní hráči. Opakujeme scénu až do vtedy, kým nájdeme posledného ktorý prežil. Po repríze publikum opäť tlieska každému hráčovi a jeden je vylúčený. Scéna sa hrá znova, pričom príspevky oboch vyradených hráčov plnia zvyšní hráči. Toto pokračuje, kým poslendý hráč zahrá celú scénu sám.

Zameranie:
Táto kategória sa zvykne hrať na improshow s cieľom pobaviť divákov.

Varianty:
Je na hráčoch, aby určili, ako začlenia príspevok (informácie) od vyradeného hráča (hráčov). Môžete hrať všetky postavy. Čo vás prinúti pohybovať sa po javisku a vytvárať každú postavu. Môžete tiež zvážiť začlenenie príspevku inými spôsobmi.

Najjednoduchšie je požiadať publikum, aby zatlieskalo hráčovi, ktorého chcú vylúčiť. Nevýhodou je, že dôraz je kladený na elimináciu. Možno budete chcieť skúsiť tlieskať všetkým hráčom a hráč s najmenším potleskom bude vyradený.

(Hra o prežitie, jej pôvodný názov je: Survivor)

impro svet logo
Je vstupnou bránou ku Kanadskému štýlu improvizácie. Nájdeš tu články, cvičenia a e-knihy, ktorými pomáham rozvíjať prirodzené sebavedomie, kreativitu, pohotovosť a spoluprácu pre všetkých záujemcov o improvizáciu.
Sleduj nás na sociálnych sieťach:
Odoberaj novinky cez email:

    Súhlasím s použitím osobných údajov.

    Vytvorené s 
    od
    tomweb
    crossmenu